„Czas na aktywność w gminie Cisna” - Pilarz

W ramach realizowanego w gminie Cisna projektu systemowego „Czas na aktywność w gminie Cisna”, współfinasowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie zadania Aktywna Integracja, w terminie od 19.05.2014 r. do 06.06.2014 r. przeprowadzony został kurs w zawodzie „Pilarz” (instrument aktywizacji edukacyjnej).

W szkoleniu liczącym 144 godziny dydaktyczne (część teoretyczna – 44 godz., część praktyczna – 100 godz.) uczestniczyło 5 Beneficjentów Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Cisnej

Program szkolenia obejmował następujące bloki tematyczne:

1. Budowa i charakterystyka pilarek używanych w leśnictwie, paliwa, oleje, smary

2. Użytkowanie i obsługa pilarki

3. Narzędzia i sprzęt pomocniczy do pozyskiwania drewna

4. Techniki ścinki i obalania drzew

5. Ścinka drzew trudnych oraz obalanie złomów i wywrotów,

6. Techniki okrzesywania i przerzynki drewna

7. Wykorzystanie surowca drzewnego, manipulacja i sortymentacja,

8. Pielęgnacja drzew i krzewów

9. Bezpieczeństwo i higiena pracy przy eksploatacji pilarki

10. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach

Każdy Uczestnik kursu otrzymał specjalnie opracowane materiały dydaktyczne, odzież ochronną oraz posiłek w trakcie zajęć.  Kurs zakończył się egzaminem teoretycznym i praktycznym przed Komisją egzaminacyjną. Wszyscy Uczestnicy uzyskali pozytywny wynik z egzaminu i otrzymali zaświadczenia o ukończeniu kursu uprawniające do pracy w zawodzie.

Szkolenie przeprowadziło Konsorcjum firm: Galicyjskie Centrum Edukacji sp. z o.o. ul. Broniewskiego 73, 30-091 Kraków- lider i Ośrodek Szkolenia Kursowego i Ustawicznego, ul. Broniewskiego 73, 30-091 Kraków- partner.

• „Czas na aktywność w gminie Cisna” - Pilarz