Powszechny Spis Rolny PSR 2020

Przypominamy, że od 1 września do 30 listopada 2020 r. trwa Powszechny Spis Rolny PSR 2020.

Nowelizacja ustawy o powszechnym spisie rolnym 2020 (ustawa z dnia 14 sierpnia 2020 r. o zmianie ustawy o statystyce publicznej, ustawy o powszechnym spisie rolnym w 2020 r. oraz ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., Dz. U. 2020 poz. 1486) wprowadziła przepis, zgodnie z którym użytkownik gospodarstwa rolnego jest obowiązany przeprowadzić samospis internetowy (art. 8a ust. 1).

W celu przeprowadzenia samospisu wejdź na stronę spisrolny.gov.pl.
Od momentu pierwszego zalogowania dane do formularza możesz wprowadzać i uzupełniać przez 14 dni.

Aby spisać się szybko i wygodnie przygotuj wcześniej:
- numer gospodarstwa rolnego OdBR (otrzymasz go w liście od Prezesa GUS)
- PESEL (do zalogowania)
- informacje o powierzchni gruntów, zasiewów, stosowanych nawozach, itp.

Jeżeli nie posiadasz Internetu lub potrzebujesz pomocy w lokalu wyznaczonym przez Gminne Biuro Spisowe (budynek Urzędu Gminy w Cisnej, 38-607 Cisna 49) zostało przygotowane stanowisko wyposażone w sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu. Pracownik biura spisowego pomoże Ci wypełnić formularz.

Od 7 września do 2 października twa konkurs "Rolniku spisz się sam!"
Aby wziąć w nim udział należy spisać się w Powszechnym Spisie Rolnym na stronie: spisrolny.gov.pl, a następnie wejść na stronę: rolnikuspiszsiesam.pl, lub: supernowosci24.pl wybierając artykuł o konkursie i wypełnić formularz konkursowy.
Rejestracja zgłoszeń rozpoczęła się 7 września br. i będzie możliwa od poniedziałku do piątku, w godz. od 6.oo do 23.59.59.

Uwaga!!! Jeżeli rolnik spisał się już wcześniej np. w poprzednią środę lub inny dzień, może się zgłosić w dowolnie wybranym dniu, ale tylko raz.

Codziennie do wygrania bony o wartości 200 zł każdy.

Załączniki