1 sierpnia w Gminie Cisna zabrzmią syreny

W poniedziałek 1 sierpnia, w 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na Podkarpaciu zabrzmią syreny alarmowe, które zostaną włączone o godzinie 17.00 i będą emitować sygnał ciągły przez jedną minutę.

Włączenie syren odbywa się w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania i ma na celu upamiętnienie 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz oddanie hołdu jego uczestnikom i ofiarom cywilnym.


У понеділок, 1 серпня, в 78. річницю початку Варшавського повстання, в Підкарпатті будуть звучати сирени тривоги, які будуть включені в 17.00, протягом однієї хвилини лунатиме безперервний звуковий сигнал.

Водночас увімкнення сигналізаторів буде перевіркою правильності роботи i функціонування систем сигналізації та оповіщення населення про загрози