INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY CISNA

Od 1 stycznia 2023r. ulega zmianie system doposażenia mieszkańców w worki na odbiór odpadów komunalnych.

Oznacza to, że właściciele nieruchomości zapewniają we własnym zakresie utrzymanie czystości i porządku przez:

- wyposażenie nieruchomości w worki lub pojemniki przeznaczone do zbierania  odpadów komunalnych, zarówno segregowanych jak i pozostałych po segregacji.

Zgodnie z przepisami kolory worków zostają bez zmian tj.:

Żółty – opakowania z tworzyw sztucznych i metali

Zielony – szkło białe o kolorowe

Niebieski – papier i tektura

Brązowy – bioodpady

Czarny – pozostałe odpady po segregacji (zmieszane)

Odpady będzie można wystawiać w workach o pojemności 60l lub 120l bądź pojemnikach o pojemności 120l lub 240l. BIOodpady tylko w worku o poj. 60l (Odpady wystawione w pojemnikach należy wcześniej  umieścić w worku). Dodatkowo, na każdym worku bądź pojemniku należy umieścić kod pobrany wcześniej z urzędu gminy.

WAŻNE !!!

– worki  muszą być o grubości, która zagwarantuje ich trwałość w trakcie odbioru (grubość nie mniejsza niż 80 mikronów),

– waga odpadów w worku nie może przekraczać 25 kg.,

– nie dopuszcza się oddawania odpadów w workach firmowych tj. z napisem FIRMY TRANSPRZĘT bądź innej firmy odbierającej odpady firmowe z gminy

W przypadku niespełnienia powyższych warunków worek nie zostanie odebrany przez firmę odbierającą, a pozostawiony worek, właściciel odpadów będzie musiał sprzątnąć, ponownie spakować do odpowiedniego worka i wystawić do odbioru w kolejnym terminie wywozu.

By ułatwić proces doposażenia się w worki na poszczególne frakcje odpadów, na terenie gminy Cisna wskazane zostaną miejsca, w którym będzie możliwość zakupu worków o pojemnościach i kolorach zgodnych z tymi, jakie obowiązują na terenie gminy Cisna.