Komunikat dotyczacy pomocy mieszkańcom Ukrainy!

Szanowni Państwo!
Drodzy mieszkańcy Gminy Cisna!

Wojna za naszą wschodnią granicą jest wstrząsająca i budzi ogromny niepokój. Cierpią niewinni ludzie! Z godziny na godzinę coraz więcej osób potrzebuje pomocy,
a my nie możemy pozostać obojętni!

W budynku Urzędu Gminy w Cisnej został zorganizowany punkt zbiórki żywności oraz niezbędnych artykułów/produktów dla naszych sąsiadów z Ukrainy.

Uwaga!!! Zbiórka jest organizowana od poniedziałku tj. 28.02.2022 r.
w godzinach urzędowania Urzędu Gminy Cisna.

Produkty te pomogą przetrwać uchodźcom w pierwszych dniach po przekroczeniu granicy oraz będą mogli je zabrać ze sobą w dalszą podróż do ośrodków dla uchodźców bądź innych punktów schronienia. Poniżej publikujemy listę przykładowych produktów, które można przekazać na zbiórkę.

Szczegółowe informacje pod nr telefonów:  - 13 46 86 38 – Urząd Gminy w Cisnej

Niezbędne obecnie produkty to:

• koce i śpiwory,
  • kubki, talerze, sztućce jednorazowe,
  • termosy, kubki termiczne, kawa, herbata,
  • soki, napoje, tubki typu „kubuś” dla dzieci, itp.,
  • suche ciastka, paluszki, krakersy, zupki chińskie, itp.,
  • przekąski, które można szybko przygotować i zabrać ze sobą w podróż,
  • owoce, orzechy, bakalie,
  • batony energetyczne,
  • podstawowe środki ochrony osobistej i kosmetyki (np. mydło, żel pod prysznic, mokre chusteczki, chusteczki higieniczne, podpaski, wkładki, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, itp.),
  • płaszcze przeciwdeszczowe,
  • pampersy, mleko modyfikowane dla niemowląt, jedzenie w słoiczkach dla małych dzieci, plastikowe łyżeczki do karmienia,
  • opatrunki, leki przeciwbólowe, leki na przeziębienia dla dzieci,
  • namioty sprawne, power banki, ładowarki,
  • ręczniki, reklamówki jednorazowe.

Już pierwsze godziny pokazały jak bardzo jesteśmy zdeterminowani w niesieniu pomocy naszym sąsiadom. Dostarczone produkty przez Państwa przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Pokazuje to Wasze dobre serca! Nasze wspólne działania, niosą nadzieję na lepsze jutro.

Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i niesioną pomoc.

Jeśli potrzebujesz pomocy lub chcesz pomóc Ukrainie