Nasza Gmina

Mapa gminyGmina Cisna jest jednym z najpiękniejszych zakątków Polski. Prawie w całości porośnięta pięknymi lasami, pełnymi dzikiej zwierzyny, w całości leży w górach. I to w jakich górach! Te góry to Bieszczady - według niektórych najbardziej urokliwe góry w Polsce.

I choć Bieszczady w gminie Cisna zachowały swój dziki charakter każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie. Noclegi o zróżnicowanym standardzie, pyszne regionalne jedzenie i wiele atrakcyjnych sposobów na spędzenie czasu.

Część obszaru gminy wchodzi w skład Bieszczadzkiego Parku Narodowego, a reszta znajduje się w granicach Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego. Gwarantuje to, że jeszcze przez długi czas będziemy mogli znaleźć tutaj nieskażoną przyrodę, dzikie zwierzęta czy urocze potoki, z których bez obaw można napić się wody.

Każda z miejscowości w gminie Cisna stanowi znakomity punkt wypadowy na szlaki turystyczne. Szlaki bardzo zróżnicowane pod względem trudności, czy czasów przejścia. Można znaleźć lekkie trasy spacerowe, można też wybrać się w wyższe partie Bieszczadów. Każdy turysta znajdzie więc coś dla siebie

A jeśli nie zechcesz chodzić po górach, nasza gmina oferuje szereg innych atrakcji. Jazda konna, kolejka leśna czy wyciągi narciarskie to tylko niektóre możliwości spędzenia czasu. Serdecznie zapraszamy do gminy Cisna.

Gmina Cisna w internecie:

http://polskaprowincja.pl/index.php/defaultgmina/category/gmina_cisna