Dodatek węglowy dla gospodarstw domowych

Ważna   informacja !!!!!

Dodatek węglowy dla gospodarstw domowych

Informuję Mieszkańców Gminy Cisna , że wnioski o wypłatę dodatku węglowego można składać w Urzędzie Gminy w Cisnej (pierwsze piętro , pokój  Nr  7).

Termin składania – do 30 listopada br. Dodatek węglowy w wysokości 3 tysięcy złotych przysługuje gospodarstwom domowym , dla których głównym źródłem ogrzewania jest :

- kocioł na paliwo stałe ,

- kominek ,

- koza ,

- ogrzewacz powietrza ,

- trzon kuchenny ,

- piecokuchnia ,

- kuchnia węglowa

- lub piec kaflowy na paliwo stałe

zasilane węglem kamiennym, brykietem lub pelletem, zawierającymi co najmniej 85 procent węgla kamiennego.

Warunkiem koniecznym do uzyskania dodatku węglowego jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków .

Informacje o dodatku węglowym pod numerem telefonu 13 4686338.  Wzór wniosku znajduje się poniżej w załączniku.